Przeprowadzka to dla wielu ludzi istny koszmar i żmudny, nieszczęsny obowiązek.

Oto kilka rad, jak poradzić sobie ze zmianą adresu w przystępniejszy sposób.

 1.      Żywność na starym mieszkaniu

Przewożenie ze sobą jedzenia jest bardzo niekomfortowe i zabiera wiele miejsca, która można mądrzej zagospodarować. Warto zabrać ze sobą tylko tyle jedzenia, aby starczyło nam na wieczór czy poranne śniadanie w trakcie przeprowadzki.

 1.      Kartony i worki na śmieci

Jeszcze przed przeprowadzką warto zaopatrzyć się w worki i kartony, w które będziemy się pakować. Najlepsze są te ze sklepów kosmetycznych lub papierniczych – są często większe i mają grubsze denka, przez co ryzyko, że któryś zniszczy się podczas przeprowadzki jest niższe.

 1.      Worki próżniowe

Są idealne do przechowywania pościeli podczas przeprowadzki.

 1.      Folia bąbelkowa

Folie przydaje się do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów przez zniszczeniem – wystarczy poowijać w nią rzeczy.

 1.      Rolowanie

To super sposób, aby zaoszczędzić miejsca w torbach i walizkach – wystarczy pozwijać ubrania w rulony; mieści się ich o wiele więcej w ten sposób, dodatkowym plusem jest to, że ubrania się w ten sposób mniej gniotą.

 1.      Plan pakowania

Warto rozplanować sobie wcześniej kolejność pakowania – ułatwia to organizację później pracy oraz pozwala na tematyczne zamykanie pudeł, trudniej coś pominąć.

 1.      Zacznij wcześniej

Rzeczy rzadziej używane lub aktualnie nieużywane spakować wcześniej: jak sprzęt narciarski czy posezonowe ubrania, co pozwoli na szybciej spakować pozostałe rzeczy w dniu przeprowadzki.

 1.      Selekcja swoich rzeczy

Przeprowadzka to idealny moment również na przejrzenie swojego dobytku i pozbycia się niepotrzebnych rzeczy.

 1.      Etykiety

Opisanie zawartości każdego z kartonów zdecydowanie ułatwi późniejsze rozpakowywanie.

 1.  Spakuj podręczny bagaż

Warto przygotować sobie walizkę, w której spakuje się rzeczy na pierwszą noc po przeprowadzce – bielizna, ręcznik czy szczoteczka to jednak rzeczy, których nie chcielibyśmy szukać wśród setki pudeł.

 1.  Ściereczka zawsze się przyda

Podczas pakowania wiele rzeczy okazuje się okurzonych – ściereczka na podorędziu pozwoli nam szybko pozbyć się kurzu z naszego dobytku.

 1.  Dokumenty i książki

Dobrym pomysłem jest popakowanie dokumentów i książek do kilki małych pudeł, zamiast jednego dużego – są to zwykle ciężkie rzeczy i duże pudło może sprawiać problem podczas transportu.

 1.  Pakowanie rzeczy do pudeł jak plecaka na wycieczkę

Na spód ciężkie, na górę, to co lżejsze.

 1.  Ubrania na wieszakach

Oprócz rolowania, ubrania które zwykle mamy na wieszakach warto przewieźć po prostu na nich – owinąć je tylko workiem na śmieci et voila.

 1.  Pierwsze zakupy

Po przeprowadzce nie wolno zapomnieć o pierwszych zakupach z żywności – niestety, nowe mieszkanie to puste mieszkanie, zatem warto zrobić w głowie listę zakupów i dzień po zmianie adresy zrobić swoje pierwsze zakupy do nowego mieszkania.

 1.  Firma przeprowadzkowa

Zdecydowanie najmądrzejsze wyjście, jeżeli chodzi o ułatwienie sobie przeprowadzki. Sami umęczeni pakowaniem, mając w perspektywie rozpakowywanie, zróbmy sobie ten prezent i pozwólmy komuś męczyć się z naszymi rzeczami, rozkoszując się wizją nowego mieszkania.

 1.  Dzieci out

Na czas przeprowadzki warto zostawić swoje pociechy u krewnych lub znajomych – ułatwi to pakowanie.

 1.  Gazety i worki papierowe

Są dobrym sposobem na zabezpieczenie talerzy między sobą, czy szklanek przed zbiciem.

 1.  Nowy adres – przekierowanie poczty

Nie można również zapomnieć o poinformowaniu wszystkich firm, od których pobieramy usługi jak elektrownie czy telefonia komórkowa, o zmianie adresu.

 1.  Dobry humor i pozytywne myślenie

Warto się w nie zaopatrzyć przed przeprowadzką – grunt, to dobry plan.